top of page
BAC Group Photo.jpg

Hikayemiz

Covid kilitlenmesi ortadan kalkarken yaratıcı bir grup gelişti: Bodrum Sanat Kolektifi.  Ege Denizi'nde Bodrum'da yaşayan beş sanatçıdan oluşan uluslararası bir grup.

 

Bodrum'un küçük bir balıkçı köyünden uluslararası bir kültür ve turizm merkezine dönüşmesine tanık olan sanatçılarımız, canlı atmosferinden ilham alıyor.

 

Bodrum Sanat Kolektifi, birbirinden farklı sanat çalışmalarımızla motive etmek, cesaretlendirmek ve ilham vermek için sıcak bir işbirliği sağlamayı amaçlamaktadır.

Özgeçmişlerimiz

Ali Haji

Bodrum’da yaşayan Pakistan asıllı Amerikalı ressam Ali Haji’nin çalısmaları, insanın neşe, acı, özlem ve insanlarla etkileşim deneyimlerinden ilham alarak onun kendini keşfetmeye yönelik ruhsal yolculuğunu temsil ediyor. Türkiye’deki hayatının manzaralarını ve Pakistan’daki çocukluğunun anılarını anımsatan canlı renk kulanımıyla tanınır. Çalışmaları uluslararası olarak görüntülendi ve satıldı.

 

Annie Onursan

Arkeoloji ve aşçılık eğitimi alan Annie Onursan' ın ilk sulu boya çalışmaları antik kalıntılar ve natürmort figürlerinden oluşmaktaydı. Son çalışmalarında Karaova'daki evinden sahneler ve 1980'ler Bodrum'daki ilk yıllarına ait anılar yer alıyor.

 

Johanna den Dunnen

Johanna den Dunnen Hollanda’da doğdu ve Güney Afrika’da büyüdü. B.A. (hons) güzel sanatlar diploması Londra’da okurken ve çalışırken aldı.Kendine özgü kişisel tarzı, Eski Gölköy ‘de bulunduğu çevrenin canlılığını, ruhunu ve atmosferini ifade ediyor.

 

Sarah Carter

Sarah Carter İngiltere'de büyüdü ve Norwich Sanat Okulu'nda güzel sanatlar okudu.  Resimleri ve mono baskıları canlılıklarıyla beğeni topladı. Pizza Express’in talebi üzerine yapmış olduğu bireysel kompozisyonları Birleşik Krallık'ta çok sayıda galeride sergilendi ve Royal Academy Yaz Gösterisinde gösterildi.

 

Sue Dunlop

Sue Dunlop İskoçya’da doğdu. Glasgow’da Güzel Sanatlar ve Londra’da Tiyatro Tasarımı okudu. Türkiye’ye taşınmadan önce, tiyatro, televizyon ve film sahne sanatçısı olarak İngiltere, Belçika ve İsrail’de çalıştı. Resim yapmak Sue’nun tutkusu ve duygusal enerjisi onun sanatına yön veriyor.

Online Galerilerimiz

Ali Haji

Annie Onursan

Johanna den Dunnen

Sarah Carter

Sue Dunlop

bottom of page